Barbórka 2017

Dla duszy…

15 grudnia 2017r. w Snochowicach k. Kielc odbyły się uroczystości związane z obchodami górniczego święta – Barbórki. Zgodnie z wieloletnią tradycją świętowanie rozpoczęliśmy od uroczystej mszy w kościele Pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Wiernej Rzece. Po mszy ks. dziekan osobiście złożył życzenia Prezesowi Arturowi Widłakowi oraz wszystkim zebranym pracownikom i gościom.

i dla ciała…

Aby tradycji stało się zadość po mszy świętej zaproszono wszystkich na kolejne uroczystości w pięknych wnętrzach Zajazdu „Antresola” w Snochowicach. Po uroczystym przywitaniu wszystkich gości przez Prezesa Artura Widłaka rządy zostały oficjalnie przekazane Prezesowi Karczmy Piwnej. Rozpoczęła się tradycyjna Karczma Piwna! Goście zostali podzieleni na dwie grupy: Tablicę Młodszą i Tablicę Starszą. Kolejnym ważnym punktem było nadanie stopni górniczych oraz rozdanie dyplomów pracownikom Grupy PGS.

Po wstępnych oficjalnych punktach programu mianowano Piwoleja…a właściwie Piwolejkę, która bardzo przypadła do gustu Prezesowi Karczmy, powołano Policję Piwną, która pilnowała porządku na sali. Rozpoczęło się głośne śpiewanie, picie piwa, konkursy, a wszystko w atmosferze przyjaźni i żartu.

 Bezkompromisowe, dosadne, rubaszne prowadzenie karczmy przez Prezesa Wysokiego, a w Sprawach Piwnych Nigdy Nieomylnego Prezydium  sprawiło, że ciężko było zachować powagę, a jednocześnie stanowiło dobry wstęp do dalszej zabawy, gdyż po zakończeniu karczmy piwnej goście zostali zaproszeni na parkiet, gdzie przy dźwiękach muzyki bawili się do późnych godzin nocnych. A niektórzy i do samego rana…

20171215-175906-300x169

20171215-194046-300x169

Copyrigt © 2021 r. Polskie Górnictwo Skalne.