O nas

O POLSKIM GÓRNICTWIE SKALNYM

O górnictwie skalnym

 

Od 1993 roku zarządzamy kopalną Góra Maćkowa. Eksploatacja własnego złoża wapiennego pozwoliła nam zdobyć wiedzę, na podstawie której tworzyliśmy kolejne podmioty rozszerzając ofertę Grupy. W 2006 roku otrzymaliśmy koncesję na obrót materiałami wybuchowymi, rozwijając segment robót wiertniczo-strzałowych. Równolegle budowaliśmy park maszyn wystarczający do pełnej obsługi procesu produkcji kruszyw. W 2011 roku została powołana do życia spółka serwisowa KOPA, która świadczy usługi zarówno podmiotom powiązanym z PGS, jak i firmom zewnętrznym. Posiada ona licencję autoryzowanego serwisu maszyn renomowanych marek, między innymi Hitachi, Powerscreen oraz Furukawa. W kooperacji z innymi podmiotami wspieramy naszych klientów także w aspekcie logistyki – zarówno drogowej, jak i kolejowej.

Dzięki przemyślanej strategii powstał jedyny w Polsce podmiot oferujący kompleksową obsługę odkrywkowych projektów górniczych, włączając w to aspekt kadrowy oraz sprzętowy. Jesteśmy w stanie zagospodarować niemalże każde złoże przeznaczone pod eksploatację odkrywkową w oparciu o formułę outsourcingu (także aktywne projekty wydobywcze). Klientowi pozostawiamy pełną elastyczność w kwestii określenia zakresu współpracy. Dowodem jakości naszych usług jest długa lista odbiorców, do których zaliczają się największe firmy branży surowców skalnych.

Rozbudowujemy portfolio własnych kopalni oferujących najwyższej jakości kruszywa. W 2015 roku przejęliśmy od spółki DSS jeden z najnowocześniejszych zakładów w Polsce – Kopalnię Piława Górna. Przejęcie to pozwoliło nam na rozszerzenie skali działalności we wszystkich aspektach – szerokości asortymentu, skali produkcji oraz zasięgu geograficznego. Proces integracji umożliwi połączenie jakości obsługi i solidności, z których słynie PGS, ze znaną w całej Polsce jakością kruszyw wydobywanych w Piławie Górnej.

Copyrigt © 2022 r. Polskie Górnictwo Skalne.